logowanie rejestracja
logo szroty.pl
Ogólnopolska baza punktów sprzedaży części używanych i stacji demontażu!

Dodaj bezpłatny wpis, całkowicie za darmo, na zawsze !

aktualnie zarejestrowanych: 1125 punktów

29.03.2014

Za co można stracić prawo jazdy?

Przepisy ruchu drogowego ciągle się zmieniają, z roku na rok coraz bardziej się zaostrzają, dlatego  warto  być  na  bieżąco.  Od  2015  roku  o  wiele  łatwiej  jest  stracić  prawo  jazdy. Policjanci  chętnie  korzystają  z  przysługującego  im  prawa  zatrzymania
dokumentów, uprawniających  do  kierowania  samochodem - zabrali  już  prawo  jazdy  prawie  5000 kierowcom.

Zwolnij!

Za co naczęściej tracimy dokumenty? Jednym z powodów utraty prawa jazdy jest nadmierna prędkość, dlatego warto zdjąć nogę z gazu i jechać zgodnie z przepisami, gdy przekroczymy 50  km/h  w terenie  zabudowanym  policja  może  nam  zabrać  uprawnienia  do  kierowania pojazdem na 3 miesiące. Jednak nie tylko stróże prawa mają taką możliwość, jeśli będziemy jechać zbyt szybko i sfotografuje nas fotoradar to wtedy również możemy stracić dokumenty. Jeśli  mimo  braku  prawo  jazdy  wsiądziemy  za  kółko  to  wtedy  utracimy  dokumenty  na  6 miesięcy.

Nie pij!

Sankcje  grożą  nam  również  wtedy,  gdy  siądziemy  za  kółko  po  wypiciu  alkoholu,  jeśli badanie  wykaże,  że  mamy  powyżej  0,5  promila  we  krwi  to  również  wtedy  tracimy  prawo 
jazdy przynajmniej na 3 miesiące, a nawet na 15 lat. Jeśli nie chcemy stracić uprawnień do prowadzenia samochodu to wystarczy stosować się do przepisów ruchu drogowego. Na pewno nie stracimy wtedy prawa jazdy, a na drogach będzie zdecydowanie bezpieczniej.

 

 


< POWRÓT DO LISTY
BOX SPONSOROWANY
PROMUJ SWOJĄ FIRMĘ
x

RegulaminAkceptuje
Witryna korzysta z plików cookie w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zapoznałem się i akceptuje