logowanie rejestracja
logo szroty.pl
Ogólnopolska baza punktów sprzedaży części używanych i stacji demontażu!

Dodaj bezpłatny wpis, całkowicie za darmo, na zawsze !

aktualnie zarejestrowanych: 1125 punktów

26.09.2016

Kiedy nasze dziecko musi korzystać z fotelika?

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

 

Wiadomo, że dziecko jest naszym oczkiem w głowie, dlatego szczególnie powinniśmy dbać o jego bezpieczeństwo w czasie podróży samochodem. Dziecko według przepisów ruchu drogowego powinno jechać w foteliku, dlatego warto wiedzieć, kiedy mamy stosować się do  przepisów.

 

Pasy bezpieczeństwa to za mało.

 

Foteliki są obowiązkowe dla dzieci, ponieważ pasy bezpieczeństwa są dobrym zabezpieczeniem, ale dla dorosłych osób. W razie wypadku nasza pociecha, która nie znajduje się w foteliku, a jest jedynie zapięta pasami może mieć wewnętrzne obrażenia brzucha oraz uraz głowy.

 

Fotelik dla dzieci poniżej 135 cm wzrostu.

 

Z fotelika bezwzględnie muszą korzystać dzieci, które mają mniej niż 135 cm wzrostu - i tak to kryterium zostało obniżone, bo wcześniej przepis mówił o 150 cm. Z obowiązku jazdy w foteliku również zostaje zwolnione trzecie dziecko - jeśli pozostała dwójka jest umieszczona w fotelikach, a trzeci fotel po prostu nie mieści na tylnym siedzeniu.

 

Pamiętajmy o pasach bezpieczeństwa!

 

Nie należy również zapominać, że jeśli nasza latorośl osiągnęła pewien wzrost i nie musi korzystać z fotelika, należy pamiętać o tym, aby obowiązkowo zapiąć mu pasy bezpieczeństwa.

 

< POWRÓT DO LISTY
BOX SPONSOROWANY
PROMUJ SWOJĄ FIRMĘ
x

RegulaminAkceptuje
Witryna korzysta z plików cookie w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zapoznałem się i akceptuje