logowanie rejestracja
logo szroty.pl
Ogólnopolska baza punktów sprzedaży części używanych i stacji demontażu!

Dodaj bezpłatny wpis, całkowicie za darmo, na zawsze !

aktualnie zarejestrowanych: 1125 punktów

26.02.2014

W jaki sposób kupować na szrocie?

Kierowcy, którym dobrze się wiedzie, o szrotach wypowiadają się niezbyt pochlebnie. W rzeczywistości można na nich kupić oryginalne części wysokiej jakości, które mogą posłużyć dłużej od nowych. Niewątpliwą zaletą szrotów są bardzo niskie ceny. Wizja morza zardzewiałych wraków, którą możemy oglądać na amerykańskich filmach, jest nieprawdziwa.

Jakie części kupować na szrocie?

Mnóstwo części samochodowych nie psuje się nawet po zakończeniu okresu eksploatacji. Na szrot można udać się po zakup blach lub lamp, foteli i zderzaków. Te elementy nie mają części mechanicznych, dlatego nie będą się pojawiały z nimi problemy niezależnie od tego, ile mają lat. Nie powinno się kupować tych części, które w razie zepsucia mogą spowodować wypadek. Na szrocie można znaleźć także sprawny silnik lub skrzynię biegów, jednak w takim przypadku ocena stanu elementu jest znacznie trudniejsza. Musimy także posiadać wiedzę mechaniczną, która umożliwi nam zamontowanie elementu lub poprosić o pomoc mechanika, a i tak nie mamy pewności, ile podziała taka część. Na szrocie można także kupić części, których nie da się znaleźć nigdzie indziej. W wielu przypadkach na szrocie można się targować i wynegocjować lepszą cenę niż w internecie. Pojawiają się też takie szroty, na których płaci się wyłącznie za wagę elementów, ale w takim przypadku części są często zdezelowane.

Dwa rodzaje szrotów

W Polsce najpopularniejsze są szroty, w których musimy samodzielnie znaleźć potrzebne nam części. W takim przypadku za części zapłacimy niewielkie pieniądze, ale stracimy czas na poszukiwaniu elementów. Znacznie szybciej kupimy niezbędne elementy na szrocie, gdzie są one ładnie posegregowane. Części podawane są przez sprzedawcę, a to kosztuje znacznie więcej.

Te części należy kupić nowe

Istnieje kilka części, których nie można wmontować z używanego samochodu, gdyż mają one bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Należą do nich elementy układu hamulcowego, układ poduszek powietrznych, układ instalacji LPG oraz przeguby. Nie można także ponownie wykorzystać poduszek powietrznych oraz katalizatora.

Elementy, na których lepiej nie oszczędzać

Szereg elementów wpływa w mniejszym lub większym stopniu na bezpieczeństwo naszej jazdy. Jeśli dany element jest tani, lepiej kupić go w sklepie z częściami samochodowymi. Do takich towarów należą napinacze paska, sprężyny oraz bębny i tarcze. Nie opłacalny jest też zakup używanych amortyzatorów. Nawet fachowiec będzie miał problem z oceną ich stanu wyłącznie po ich obejrzeniu.

 


< POWRÓT DO LISTY
BOX SPONSOROWANY
PROMUJ SWOJĄ FIRMĘ
x

Regulamin



Akceptuje
Witryna korzysta z plików cookie w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zapoznałem się i akceptuje